Spring Serwis

Naprawa, Serwis i Sprzedaż Sprężyn Garażowych

Home Sprężyny Naciągowe

Sprężyny naciągowe

Sprężyny naciągowe poza sprężynami skrętnymi są najpopularniejszymi rodzajami sprężyn, które stosuje się we wszystkich rodzajach bram garażowych.

sprezyny naciagowe

Zasada działania sprężyny naciągowej jest bardzo prosta: pod wpływem siły rozciągającej sprężyna staje się dłuższa, a po zaprzestaniu stosowania siły  sprężyna powraca do swojej normalnej pozycji (odkształcenie elastyczne).

 

W bramach segmentowych koniec sprężyny lub pakietu sprężyn zakończony jest bloczkiem przez który przechodzi linka bramy, za pomocą której brama podnosi się lub opuszcza.

sprezyna naciagowa mechanizm

Inaczej wygląda to w bramach uchylnych – cało płaszczyznowych, tam koniec sprężyny zamontowany jest do ramienia, które wpycha bramę na prowadnice poziome .

Podobnie jak sprężyny skrętne, sprężyny naciągowe dobierana są w odpowiedni sposób do każdej bramy. Grubość drutu sprężyny, jej długość oraz średnica wewnętrzna zależy od wymiarów bramy jak i ciężaru płata bramy.

Sprężyny naciągowe – zastosowanie:

• Hormann LPU Typ Z
• WIśniowski UNIPRO
• Krispol – bramy z prowadzeniem E
• Novoferm – ISO 20

W zależności od modelu bramy jak i jej producenta, sprężyny naciągowe mogą by montowane w prowadnicach pionowych, lub nad prowadnicami poziomymi. W dzisiejszy bramach sprężyny naciągowe by zminimalizować ich rozmiary wykonywane są w 2 rozmiarach większy i mniejszy, i montowane jedna w drugiej.

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy ? Napisz email lub zadzwoń do nas!

biuro@springserwis.pl
500 25 25 36