Sprężyny do bram. Oryginał czy zamiennik ?

sprezyny garazowe oryginal czy zamiennik spring serwis

Wybór odpowiedniej, spełniającej nasze wymagania i oczekiwania bramy garażowej to poważna decyzja. Z jednej strony chcemy, aby brama działała jak należy, szybko się otwierała, zabezpieczała garaż przed włamaniem, a z drugiej strony oczekujemy, że jej koszt nie będzie się wiązał z ogromnym wydatkiem. Z tego też powodu nie możemy sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd.

W ramach oszczędności jednym z pierwszych pomysłów jakie przychodzą nam do głowy to chęć poszukania tańszego zamiennika. Zastanówmy się jednak czy to najlepszy pomysł. Rynek producentów bram garażowych jak i podzespołów w ostatnich latach mocno się rozrósł. Powstało również wiele firm wykonujących zamienniki oryginalnych części. Ich największą zaletą jest niższa cena, ale niestety nie zawsze jakość takich elementów jest na tyle dobra i spełniająca nasze oczekiwania. W dalekiej perspektywie, a taką na pewno jest inwestycja w dobrą bramę garażową taki kierunek nie jest zbytnio opłacalny.

Wybierając bramę garażową jak i pozostałe podzespoły od sprawdzonych, cenionych producentów takich jak Hormann otrzymujemy nie tylko produkt najwyższej jakości, ale również szereg innych, dodatkowych benefitów.

W przypadku awarii, niespodziewanych problemów otrzymujemy dokładnie takie same elementy jak podczas fabrycznego montażu. Są one oznaczone firmowym logo producenta. To z jednej strony najdroższy, ale i najpewniejszy wybór. Po zakupie nie będziemy musieli się później martwić jak dany element zamontować albo czy będzie pasował. Wybierając oryginalne części nie musimy się tym martwić. Przy zakupie oryginalnych części np. sprężyn otrzymujemy gwarancję producenta. W razie problemów dużo wygodniej i łatwiej będzie nam się zwrócić do dużego producenta niż do małej firmy produkującej zamienniki. Firma Hormann posiada ponad 80 letnie doświadczenie w produkcji sprężyn ale również w obsłudze klienta. Posiada ponad 100 oddziałów dystrybucyjnych w przeszło 40 krajach a w ponad 50 kolejnych jest reprezentowana przez autoryzowanych partnerów handlowych. Dodatkowym argumentem przemawiającym za oryginalnymi częściami jest gwarancja producenta – często wymagane jest, aby części wymienne pochodziły również od tego samego producenta, w przeciwnym razie w przypadku awarii reklamacja może nie zostać uznana, ponieważ zastosowaliśmy zamiennik a nie oryginał.

Jak dla mnie wybór jest prosty. Czasem warto zapłacić trochę więcej, ale otrzymać oryginalny produkt od sprawdzonego producenta niż dłuższej perspektywie ryzykować utratę gwarancji bądź wadliwą instalację bramy garażowej.